Zavolejte nám
+420 606 275 292

Dřevohliníková okna a dodatečné oplaštění hliníkem

Lákají Vás dřevěná eurookna, ale máte obavy z nutnosti pravidelné údržby? Tak právě dřevohliníková okna jsou řešením Vašeho problému!

Dřevohliníková okna jedničkou na trhu

Momentálně jsou dřevohliníková okna jedničkou na trhu. Nejen, že jsou bezúdržbová, ale také splňují nároky nejvyšší kvality, jako je velmi vysoká životnost, funkčnost, tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti, úspora energie a moderní neotřelý vzhled spojený s krásou tradičního materiálu - dřeva.
Profily dřevohliníkových oken se vyrábí 78 a 92 mm (jedná se o tloušťku dřevěného rámu, ke které se ještě musí přičíst konstrukce hliníkového profilu). Ve dřevohliníkové variantě jsme schopni vyrobit i bezbariérové posuvné stěny (68, 78 a 92 mm). Můžete vybírat z několika možností povrchové úpravy - škála barev RAL, imitace dřeva či eloxová úprava. Nabízíme také široký výběr tvarů hliníkových profilů, tak aby se naše okna hodila právě k Vašemu domu.
Druhou variantou je dodatečné opláštění hliníkem, které je vhodné jak pro nová okna, tak pro stávající zabudovaná okna, která potřebují renovovat lak z důvodu zestárnutí nebo byla zanedbána údržba či poškozena např. krupobitím.
Namontováním hliníku z exteriéru se prodlužuje životnost okna a stává se oknem bezúdržbovým. Lze realizovat na eurookna profilu 68, 78 a 92. Velký výběr barevných možností - škála barev RAL a imitace dřeva.
Ručíme za kvalitně provedené české výrobky, do kterých dáváme srdce.

Dřevohliníkové okno - průřez

1 – dřevěný lepený hranol – rustikální profil
2 – izolační dvojsklo, trojsklo nebo trojsklo se solárním ziskem – jižní strana
(Hloubka uložení skla 20 mm – omezí rosení skel)
3 – meziskelní rámeček – nerez, TGI
4 – hliníkové opláštění dřevěných profilů z vnější strany – ochrana proti povětrnostním vlivům
5 – dvojité mikroporézní středové těsnění
6 – celoobvodové kování ROTO NT - možnost bezpečnostních prvků či skrytého kování
7 – těsnící profil
CLASSIC
92 mm
CLASSIC
78 mm
INTEGRAL
78 mm
QUADRANT
92 mm
QUADRANT FB
78 mm
RETRO
92 mm
SOFTLINE
92 mm
LINEAR
92 mm
Povrchové
úpravy
Dodatečné opláštení
hliníkem
Dřevohliníkové okno CLASSIC s tloušťkou dřevěného rámu 92 mm + konstrukce hliníkového profilu - viz foto. Tento systém lze použít pro všechny typy budov, díky jeho konvenčnímu designu. Jedná se o hliníkový profil hranatého tvaru a mezi lidmi je velmi oblíbený.
Dřevohliníkové okno CLASSIC s tloušťkou dřevěného rámu 78 mm + konstrukce hliníkového profilu - viz foto. Pro systém CLASSIC je tu možnost, jak zlepšit tepelně izolační vlastnosti okna - systémem THERMO CLASSIC pro tloušťku dřevěného rámu 78 i 92 mm. Lepších vlastností dosáhneme aplikací izolačního materiálu do komor hliníkového profilu. Systém THERMO CLASSIC je vhodný především pro pasivní domy.
Dřevohliníkové okno INTEGRAL s tloušťkou dřevěného rámu 78 mm + konstrukce hliníkového profilu - viz foto. Jak už název napovídá, jedná se o profil, kdy rámový hliníkový profil úplně překryje integrované křídlo. Z exteriéru vytváří efekt kompaktního celku. Tento systém můžeme použít jak pro moderní, tak i pro průmyslové budovy. Tepelný prostup izolačním trojsklem Ug = 0,5 - 0,6 W/m2K.
Dřevohliníkové okno QUADRAT s tloušťkou dřevěného rámu 92 mm (popř. 78 mm) + konstrukce hliníkového profilu - viz foto. Další ze systémů, který je vhodný pro moderní budovy. Vykazuje čisté, ostré a rovné linie.
Dřevohliníkové okno QUADRAT FB s tloušťkou dřevěného rámu 78 mm + konstrukce hliníkového profilu - viz foto. Je vhodný pro použití skel širších profilů. Hliníkové profily rámu a křídla jsou v jedné rovině a mají stejně jako systém QUADRAT čisté, ostré a rovné linie. Vyhovuje parametrům současných moderních budov. Tepelný prostup izolačním trojsklem Ug = 0,5 - 0,6 W/m2K.
Dřevohliníkové okno RETRO s tloušťkou dřevěného rámu 92 mm (popř. 78 mm) + konstrukce hliníkového profilu - viz foto. Rustikální hliníkový profil, který je vhodný pro historické objekty, popřípadě pro současné objekty v retro stylu.
Dřevohliníkové okno SOFTLINE s tloušťkou dřevěného rámu 92 mm (popř. 78 mm) + konstrukce hliníkového profilu - viz foto. Je systém, který se od ostatních liší tím, že využívá zaoblených tvarů hliníkových profilů.
Dřevohliníkové okno LINEAR s tloušťkou dřevěného rámu 92 mm (popř. 78 mm) + konstrukce hliníkového profilu - viz foto. Nadčasový vzhled tohoto profilu je vhodný pro moderní domy, zimní zahrady a další. Jedná se o systém, kdy křídlo i rám se nachází v jedné rovině.
Ukázka vybraných možností povrchové úpravy dřevěného profilu. Modřín, dub a smrk
Dodatečné opláštění hliníkem dřevěného profilu 68 mm (popř. 78 a 92 mm)
Za určitých podmínek lze aplikovat na již zabudovaná dřevěná eurookna.
© 2024 Truhlářství Zbyněk Oplištil | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
menu
Truhlářství Oplištil